pierwszy drugi trzeci

Duathlon 2015

Sukces IV Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii i VIII Amatorskiego Wyścigu Rowerowego po Brudzeńskim Parku Krajobrazowym

 

1 maja 2014 roku odbył się IV Duathlon po Mazowieckiej Szwajcarii. W zawodach startowało 130 zawodników z całej Polski. Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięzcy Daniela Formeli, który niedawno wywalczył tytuł wicemistrza świata, bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem okazał się Łukasz Kalaszczyński. Po raz kolejny na trasie naszego duathlonu pojawili się także zawodnicy z naszej gminy. Szczegółowe wyniki i relację z duathlonu znajdziesz tu.

 

Przed duathlonem odbył się VIII Amatorski Wyścig Rowerowy po Brudzeńskim Parku Krajobrazowym. Pomimo niesprzyjającej pogody w zawodach brało udział 71 zawodników W zawodach startowało łącznie 80 zawodników. Wśród najmłodszych w kategorii chłopcy zwyciężył Rafał Załuga ze szkoły w Siecieniu, który wyprzedził Pawła Strupczewskiego z Brudzenia Dużego i Mikołaja Piekarskiego z Bydgoszczy. Wśród dziewcząt, podobnie jak w zeszłym roku, zwyciężyła Martyna Tyl z Koła przed dwiema uczennicami szkoły w Siecieniu: Natalia Skibicką i Oliwią Sulkowską. Warto podkreślić, że dwie pierwsze dziewczyny przyjechały na metę przed najlepszym chłopakiem! W kategorii gimnazja triumfowali: wśród chłopców - Damian Garwatowski przed Przemysławem Bugajem (obaj reprezentujący Siecień) i Adamem Gapińskim z Brudzenia. Wśród dziewcząt wygrała Paula Krajewska z Płocka, przed Zofia Czachorowską i Aleksandrą Szworawską z Siecienia.. Najlepsi w kategorii open okazali się zawodnicy z Włocławka: Radosław Cześnin i Sławomir Matuszewski. Trzeci był Eryk Rama z Sierpca. Wśród pań zwyciężyła Anna Krajewska z Bądkowa przed Marią Czachorowską z Robertowa i Katarzyną Szczucką z Płocka. Podobnie jak w zeszłym roku, bezkonkurencyjny w kategorii weteranów był Marek Krajewski z Płocka przed Cezarym Kwiatkowski z Włocławka i Piotrem Jędrą z Płocka. Wyniki szczegółowe są tutaj.

 

Zawody odbywały się pod honorowym patronatem Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego, który ufundował puchary dla najlepszych w duathlonie. Specjalna nagrodę dla najlepszego duathlonisty ufundował poseł RP Piotr Zgorzelski Sponsorem imprezy był Powiat Płocki i firma Decathlon. Głównym organizatorem Urząd Gminy Brudzeń Duży i Płockie Towarzystwo Triathlonu „Delta”.

 

Sponsorami: firma Decathlon i Samorząd Województwa Mazowieckiego.

 

Dziękujemy wszystkim służbom za pomoc w przygotowaniu imprezy  i zapraszamy za rok!


Wyniki Duathlonu:
http://live.ultimasport.pl/363/index.php?site=results&dys=DUATHLON&gen=O


IV DUATHLON PO MAZOWIECKIEJ SZWAJCARII

BRUDZEŃ DUŻY, 1 MAJA 2015 ROKU

 

 

Zapisy:

 http://zapisy.ultimasport.pl/47Regulamin:

Regulamin Duathlonu

VIII Amatorski Wyścig Rowerowy - Regulamin

Organizatorzy:

- Urząd Gminy Brudzeń Duży

- Płockie Towarzystwo Triathlonu DELTA

- Biegaj z Dymkiem

 

 

 

IV Duathlon po Mazowieckiej Szwajcarii to ogólnopolskie zawody w nowej dyscyplinie sportu, składającej się z: biegu – jazdy na rowerze – biegu. Duathlon jest odmianą triathlonu (czyli pływanie – rower – bieg), który przeżywa obecnie niesamowity rozkwit w Polsce. Z roku na rok liczba startujących w triathlonach i duathlonach rośnie. W zawodach startują ludzie znani z życia publicznego: dziennikarze (Łukasz Grass, Maciej Dowbor), aktorzy (Tomasz Karolak, Magdalena Boczarska, Tomasz Adamczyk) czy politycy (Wojciech Olejniczak, Iwona Guzowska). To wszystko powoduje, że zainteresowanie dyscyplinami multisportowymi rośnie.

Duathlon po Mazowieckiej Szwajcarii to zawody, których powstanie zainspirował wyjazd dwóch płockich triathlonistów, Stanisława i Sebastiana Dymek, na Mistrzostwa Świata w duathlonie w szwajcarskiej miejscowości Zofingen w 2011 roku. Postanowili przenieść doświadczenia zabrane podczas szwajcarskiej imprezy na polski grunt. Mazowiecka Szwajcaria to zielona kraina, na terenie której znajdują się jeziora, rzeki, doliny, parki, zabytkowe budowle i inne atrakcje. Niemal w całości znajduje się na terenie gminy Brudzeń Duży. Zlokalizowana jest wzdłuż meandrującej rzeki Skrwy, aż do jej ujścia do Wisły.

Zimą 2011/2012 doszło do porozumienia władz Gminy Brudzeń Duży z Płockim Towarzystwem Triathlonu „DELTA” w sprawie organizacji zawodów. W ten sposób doszło do organizacji I edycji zawodów, które odbyły się 3 maja 2012 roku w Janoszycach w Zielonej Dolinie.

Miejsce:

Brudzeń Duży położony jest w zachodniej części powiatu płockiego. 120 km na zachód od Warszawy oraz 130 km na południe od Bydgoszczy.

 

Foto 1 - Dolina Skrwy

Biuro Zawodów usytuowane będzie w Gimnazjum Publicznym w Brudzeniu Dużym. Natomiast strefa zmian na boisku Skrwy Brudzeń.

 

Foto 2- Zawodnicy w strefie zmian (2014 r.)

Cele:

- Popularyzacja biegania i jazdy na rowerze jako zdrowego trybu życia,
- Zwiększenie zainteresowania duathlonem i triathlonem wśród początkujących zawodników,
- Umożliwienie zawodowym i amatorskim triathlonistom startu w duathlonie dysponującym szybką, szosową trasą. Wiosenne starty w duathlonie są najlepszym sposobem przygotowania formy do sezonu triathlonowego.
- Promocja Gminy Brudzeń Duży i 
sponsorów  zawodów.

Założenia projektu:

Projekt zakłada zorganizowanie duathlonu na dystansie 5 km biegu – 23 km jazdy na rowerze i 3 km biegu. W 2014 roku duathlonie i wyścigu rowerowym udział wzięło ponad 250 sportowców z całej Polski.Eventy towarzyszące:

IV Duathlon po Mazowieckiej Szwajcarii poprzedzi VIII Amatorski Wyścig Rowerowy po Brudzeńskim Parku Krajobrazowym, w którym wystartować mogą dzieci, młodzież i dorośli bez względu na poziom zaawansowania.

 

Foto 3- kolarze na trasie (2014)

Specjalni goście:

W poprzednich edycjach duathlonu wystartowali m.in.:

  • Artur Kurek - zwycięzca wielu międzynarodowych wyścigów ekstremalnych np.: Adventure Racing European Championships, Bergson Winter Challenge czy The North Face AT,

  • Łukasz Kalaszczyński – czołowy duathloniasta i triathlonista Mazowsza,
    II miejsce OPEN w „Sieraków Triathlon”, III miejsce OPEN w „Lotto Triathlon Poznań” oraz zwycięzca „Panasonic Evolta Triathlon” na dystansie Half -Ironman w 2014 roku

  • Małgorzata Szczerbińska – zwyciężczyni prestiżowego cyklu „Garmin Iron Triathlon”,

  • Jacek Gardener - zwycięzca „Panasonic Evolta Triathlon” na dystansie Ironman w 2011 roku, były Mistrz Polski w Ironmanie,

  • Marcin Waniewski – uczestnik MŚ w Half Ironamnie w Las Vegas 2012 r.

  • Daniel Formela – 10. zawodnik MŚ w duathlonie na dystansie długim
    w Zofingen 2013.


Foto 4 – Daniel Formela – 10. zawodnik na świecie na mecie III Duathlonu po Mazowieckiej Szwajcarii

 

 

 Zapraszam do kontaktu

Sebastian Dymek

Dyrektor Zawodów

+ 48 603 10 18 15

info@biegajzdymkiem.pl