pierwszy drugi trzeci

Turniej Szachowy 2023 - wyniki

            Wyniki X Turnieju Szachowego z okazji Narodowego Święta Niepodległości

 

11 listopada 2023 roku w Brudzeniu Dużym z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się X Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Brudzeń Duży. W turnieju uczestniczyło w sumie 35 graczy, podzielonych na kategorie senior i junior. Z uwagi na start zawodników z Ukrainy turniej nabrał międzynarodowego charakteru.

Zwycięzcą kategorii senior został Jan Szymański z Sierpca. Drugie miejsce zajął Dominik Wypych z Płocka a trzecie Paweł Marcinkowski z Sierpca. Puchar dla najlepszego zawodnika z terenu gminy dostał Mateusz Szczawiński z Brudzenia. Zdaniem zawodników był to najmocniej obsadzony turniej w historii, tym większe gratulacje dla zwycięzców. 

W rozgrywkach juniorskich wygrał Norbert Skrzynecki z Rembielina, który otrzymał puchar dla młodej nadziei szachowej. Drugie miejsce zajął Wiktor Wrześniewski a trzecie Szymon Radaszkiewicz, obaj z Bądkowa Kościelnego. Dodatkową atrakcją turnieju dla młodych zawodników była możliwość gry symultanicznej z arcymistrzem szachowym Mirosławem Grabarczykiem.

 

 

Urząd Gminy Brudzeń Duży chciałby podziękować sędziom i wszystkim uczestnikom, zapraszając jednocześnie na kolejną edycję w przyszłym roku.

« powrót