pierwszy drugi trzeci

PROGNOZA POGODY DLA POLSKI CENTRALNEJ I STANU WODY NA ŚRODKOWEJ WIŚLE

ZAKŁAD ANALIZ METEOROLOGICZNYCH
I PROGNOZ DŁUGOTERMINOWYCH
Centrum Modelowania Meteorologicznego
E. prognozy.dlugoterminowe@imgw.pl
WYDZIAŁ PROGNOZ I OPRACOWAŃ
HYDROLOGICZNYCH W WARSZAWIE
BIURO PROGNOZ HYDROLOGICZNYCH W
KRAKOWIE
Centrum Hydrologicznej Osłony Kraju
E. proghydro@imgw.pl
09 luty 2024


PROGNOZA POGODY DLA POLSKI CENTRALNEJ I STANU WODY NA ŚRODKOWEJ WIŚLE NA OKRES 11.02.2024 - 10.03.2024 r.


Ogólny charakter pogody
Średnia temperatura
NORMA
Suma opadów
POWYZEJ
Liczba dni z opadem
POWYZEJ
Przedział wartości normalnych (1991-2020) wynosi
Średnia temperatura
-0.8 - 2.7
∘C
Suma opadów
18.3 - 33.0
mm
Liczba dni z opadem
12.0 - 15.0
__
Przebieg pogody
W drugiej dekadzie lutego prognozowana temperatura maksymalna będzie się mieściła w przedziale od 0 do 9 ∘ C, temperatura minimalna od -5 do 2 ∘ C. Wystąpi około 8 dni z opadem deszczu oraz około 0 dni z opadem śniegu.
W trzeciej dekadzie lutego prognozowana temperatura maksymalna będzie się mieściła w przedziale od 0 do 10 ∘ C , temperatura minimalna od -5 do 3 ∘ C. Wystąpi około 4 dni z opadem deszczu oraz około 0 dni z opadem śniegu.
W pierwszej dekadzie marca prognozowana temperatura maksymalna będzie się mieściła w przedziale od 6 do 13 ∘ C, temperatura minimalna od -3 do 4 ∘ C. Wystąpi około 3 dni z opadem deszczu oraz około 0 dni z opadem śniegu.
Prognoza stanu wody
W omawianym okresie stan wody układał się będzie początkowo w strefie wody wysokiej, następnie głównie w strefie wody średniej.
W okresie prognostycznym przewiduje się początkowo opadanie stanu wody, następnie stabilizację oraz wahania związane ze spływem wód opadowo-roztopowych z górnej części dorzecza.

Uwaga
Prognozy są orientacyjne i dotyczą średniego przebiegu warunków meteorologicznych i hydrologicznych dla całego rejonu i danego okresu prognostycznego. Niestety nie można wykluczyć wystąpienia lokalnych lub krótkotrwałych zjawisk ekstremalnych. Odbiorcy przysługuje prawo do reklamacji. Składanie reklamacji: reklamacje@imgw.pl

« powrót