pierwszy drugi trzeci

KOMUNIKAT

 

 

KOMUNIKAT

Wnioski o oszacowanie strat do dnia 12.07.2019 r.

W związku z raportem  nr 5 Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, według którego na terenie Gminy Brudzeń Duży wystąpiło zjawisko suszy rolniczej, Urząd Gminy w Brudzeniu Dużym informuje, iż w dniach 04.07.2019r. – 12.07.2019r.

będą przyjmowane wnioski producentów rolnych w sprawie szacowania strat w uprawach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej. Jednocześnie informujemy, że uprawami które będą poddawane szacowaniom komisji są: zboża ozime, zboża jare, krzewy owocowe, rzepak i rzepik uprawianych na  I kategorii glebowej tj. piasku luźnym, piasku luźnym pylastym, piasku słabo gliniastym, piasku słabo gliniastym pylastym. Wypełnione wnioski należy składać w pokoju nr 16 i 17 (1 piętro) w Urzędzie Gminy w Brudzeniu Dużym wraz z załącznikami tj.:

  1. Wykaz działek deklarowanych do płatności bezpośrednich na bieżący rok (wniosek o dopłaty obszarowe tylko i wyłącznie wydrukowany ze strony ARiMR po zalogowaniu na eWniosekPlus) z uwzględnieniem poprawek, jeśli były zrobione.
  2. Kopia zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ) / księga stada / paszporty (w przypadku posiadania zwierząt)

WNIOSEK!

 
Uwaga!
Przyjmowane będą tylko kompletne wnioski wraz z wymaganymi załącznikami. Podkreślamy, że powierzchnie upraw uszkodzonych i nieuszkodzonych wpisane do wniosku o oszacowanie szkód muszą być zgodne z powierzchniami upraw zgłoszonych o płatności bezpośrednie.

 

Wójt Gminy Brudzeń Duży

                                                                                                                            Andrzej Dwojnych

 

 

 

 

« powrót