pierwszy drugi trzeci

Koło Gospodyń Wiejskich

 

Koło Gospodyń Wiejskich „Zgrana Gromada” działa od 8 marca 2020 r.  Tego symbolicznego dnia, w Dzień Kobiet, odbyło się zebranie założycielskie, w którym wzięło udział 30 kobiet i 2 mężczyzn z terenu: Siecienia, Siecienia - Rumunek, Rokicia, Lasotek, Radotek i Gorzechowa.

Jak mówi przewodnicząca koła, Anna Myzia – Ślebocka, to ruch spontaniczny, oddany lokalnej społeczności, pragnący zrobić coś pożytecznego dla wspólnego dobra. Członkowie koła chcą wywrzeć silny wpływ na rozwój Siecienia i okolic, współpracując z miejscową szkołą i ochotniczą strażą pożarną oraz chcą podejmując szereg działań, takich jak:

- organizacja imprez lokalnych,

- organizacja i prowadzenie różnego rodzaju warsztatów, kursów i szkoleń w celu podniesienia wiedzy i umiejętności mieszkańców oraz wspierania rozwoju przedsiębiorczości kobiet,

- propagowanie kultury lokalnej i regionalnej poprzez udział w lokalnych festynach, konkursach i wystawach,

- kultywowanie tradycji, w tym m.in. tradycji kulinarnej, rękodzieła oraz obyczajów związanych ze świętami religijnymi i zwyczajowymi.

Członkowie Koła Gospodyń Wiejskich „Zgrana Gromada”  marzą, by ich ruch był znany i rozpoznawany w najbliższej okolicy. Pragną integrować mieszkańców, promować lokalne środowisko i przy okazji miło spędzić czas. W czasie spotkań członkowie koła dzielą się swoimi pomysłami, zawierają przyjaźnie oraz planują wspólne działania. Każdy, kto chce wstąpić w szeregi organizacji, jest proszony o kontakt przez fb https://www.facebook.com/zgrana.gromada.1

 

 

 

« powrót