pierwszy drugi trzeci

IX Festiwal Ginących Zawodów

 

 

 IX Festiwal Ginących Zawodów

 

W niedzielę 14 lipca mieszkańcy gminy i goście bawili się podczas kolejnej edycji Festiwalu Ginących Zawodów.

            Jak co roku, zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, gdzie dzieci i młodzież, pod okiem fachowców, wykonywały różne drobne przedmioty. W tym roku można było zrobić np. bawełniane tulipany, kwiaty z bibuły, wycinanki, zabawki ze sznurka, małe wazoniki, zawieszki do plecaków.
     Wielu chętnych, jak zawsze, przyciągnęło stoisko akcji „Sadzonki dla Mazowieckiej Szwajcarii”, które przygotował Urząd Gminy z firmą 4 Sezony. Na stoisku zużyte baterie i nakrętki można było wymienić na różne rodzaje krzewów.
     Podczas IX Festiwalu Ginących Zawodów 14.07 po raz pierwszy prezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gm. Brudzeń Duży: KGW Aktywny Brudzeń z Brudzenia Małego, KGW Biedronki z Sobowa, KGW Kreatywne Kobiety ze Strupczewa Dużego, KGW Nadwiślanki z Główiny oraz KGW z Murzynowa. Stoiska barwne i kolorowe zapraszały bogatą ofertą gastronomiczną:pajdy ze smalcem i ogórkiem, bigos, różnego rodzaju zupy, pierogi, zawijańce, domowe ciasta i baby drożdżowe z masłem własnego wyrobu, lemoniady , kompoty domowe, nie zabrakło również kolorowej waty cukrowej i popcornu.  Na wystawnych stoiskach można było zjeść i napić się do syta. 
     Nową atrakcja Festiwalu były pokazy pod hasłem „Świadomy kierowca”. Symulator dachowania, symulator zderzenia kierowcy, zabawy w alkogoglach, a do tego profesjonalne komentarze dotyczące bezpieczeństwa jazdy w samochodzie, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem widzów. Głównie chłopcy bawili się robotami na stoisku Academia Robotica. Jak zwykle wielu chętnych było na strzelnicy; swoich sympatyków miały też pokazy wojskowe i stare samochody pana Gujskiego.
     Program artystyczny festiwalu zaczęły prezentacje młodzieży ze szkół w Sikorzu, Siecieniu i Brudzeniu. Później widzowie mogli oglądać występy lokalnego koła emerytów i orkiestry z Sobowa. Gościem imprezy był też chór Astra z Białegostoku, który zdobył serca nieco starszych mieszkańców naszej gminy, pamiętających dawne szlagiery sprzed lat.
     Dużo starych przebojów włoskiej piosenki, ale już w zupełnie innej stylistyce, zaprezentował nam Andrea Lattari. Śpiewając, i na scenie, i wśród publiczności swoją żywiołowością porwał  widzów do tańca.
     Taneczne klimaty towarzyszyły też wykonawcom disco-polo: Nastji i zespołowi Skalars. Medium zabawiało publiczność dodatkowo także bardzo dobrymi przeróbkami polskich rockowych hitów sprzed lat.
     Dodatkowe atrakcje zapewniał nasz niezawodny prowadzący Mariusz Pogonowski, który w brawurowy i zabawny sposób przeprowadził zabawy z przeciąganiem liny.
     Ostatnia nowością Festiwalu był dobrze przyjęty nocny fireshow przygotowany przez toruńską grupę Arta Foc.
     Festiwal zaszczycili swoją obecnością: poseł RP Ewa Anna Cicholska i Lech Dąbrowski przewodniczący rady powiatu płockiego.

 

 

Dziękujemy wszystkim partnerom i sponsorom, a także służbom mundurowym, za pomoc w przygotowaniu imprezy.

 

 

Organizator:

Urząd Gminy Brudzeń Duży

 

Partnerzy:

Muzeum Mazowieckie w Płocku

Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Mazowieckiego,

Gminna Biblioteka Publiczna w Brudzeniu Dużym

 

Patronat medialny: Tygodnik Płocki, Katolickie Radio Diecezji Płockiej

Sponsorzy: Zakład Budowlano-Transportowy Włodzimierz Sulkowski, ASBUD, TYMBUD, 4 Sezony, Konsultacje Energetyczne Kamiński i Kwaśniewski Sp. J.  B&B MultiSerwis Paweł Błaszkiewicz, TOM-BUD, ELMEhurt, Leroy Merlin, ROL-BUD, Lewiatan, Paweł Błaszkiewicz „Od i Do” sklep spożywczy

 

 

 

« powrót