pierwszy drugi trzeci

Informacja dotycząca komunikacji na terenie gminy

 

Brudzeń Duży, 05.10.2020 r.

 

INFORMACJA DOTYCZĄCA KOMUNIKACJI NA TERENIE GMINY

Z dniem 1 września br. został uruchomiony transport w zakresie dowożenia dzieci i młodzieży do szkół. Na terenie naszej gminy usługę świadczy Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gostyninie Sp. z.o.o. W związku z pozyskanymi przez gminę środkami finansowymi na ten cel z administracji rządowej oraz w wyniku rozmów i negocjacji z Operatorem (PKS Gostynin) została podpisana umowa w zakresie publicznego transportu zbiorowego umożliwiająca również korzystanie z tej formy komunikacji przez mieszkańców gminy Brudzeń Duży. Dzięki czemu nasza gmina zyskała komunikację wewnętrzną.

Obecnie dostępnych jest 7 linii autobusowych. Zgodnie z rozkładem jazdy można skorzystać z komunikacji w godzinach porannych i popołudniowych. W ten sposób mieszkańcy takich miejscowości jak: Winnica, Turza Wielka, Turza Mała, Izabelin, Wincentowo, Bądkowo Rochny, Janoszyce, Bądkowo Podlasie, Karwosieki, Suchodół, Główina, Rembielin, Gorzechowo, Rokicie, Myśliborzyce, Unijewo, Więcławice mogą korzystać z transportu po terenie naszej gminy i dotrzeć do trzech największych miejscowości gminy tj. Brudzeń Duży, Sikórz i Siecień. Dzięki czemu mogą dojechać do lekarza, apteki, urzędu, szkoły, sklepu lub za pomocą w/w połączeń dotrzeć do przystanków komunikacji miejskiej i dojechać do Płocka. Cena biletu to zaledwie 2 zł. Seniorzy w wieku powyżej 70 lat mają zapewniony transport za darmo. Ponadto uczniowie naszych szkół, którzy na co dzień dojeżdżają do szkoły z PKS Gostynin mogą korzystać z dowolnej linii również za darmo, w ramach już zakupionego biletu miesięcznego. Szczegółowy rozkład jazdy wszystkich linii dostępny w załączniku.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do korzystania z nowego rozwiązania tj. komunikacji wewnętrznej po terenie naszej gminy.

 

Linia 172  Brudzeń Duży Szkoła - Izabelin - Brudzeń Duży Szkoła

Linia 173  Brudzeń Duży Szkoła - Sobowo Pętla - Brudzeń Duży Szkoła

Linia 174  Brudzeń Duży Szkoła - Sikórz - Brudzeń Duży Szkoła

Linia 175  Karwosieki Nowosice - Sikórz Szkoła

Linia 176  Brudzeń Duży Przedszkole - Sikórz Szkoła

Linia 178  Głównia - Sobowo - Siecień Szkoła

Linia 180  Głównia - Rokicie - Siecień Szkoła

 

 

 

Andrzej Dwojnych

Wójt Gminy Brudzeń Duży

« powrót