pierwszy drugi trzeci

Dużo dobrej zabawy

 

 Dużo dobrej zabawy w Brudzeniu Dużym

 

 

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, znów mogliśmy się bawić razem w Brudzeniu Dużym. I to w dodatku na trzech imprezach połączonych jednego dnia!

W niedzielę, 11 lipca, najpierw mieszkańcy mogli oglądać przełożony w zeszłym roku festyn Brudzeń Duży Ku Wolności nawiązujący do setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Na to wydarzenie środki zewnętrzne z Lokalnej Grupy Działania AKTYWNI RAZEM, w kwocie 25 000 zł z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, pozyskała Gminna Biblioteka Publiczna w Brudzeniu Dużym. W jego ramach mogliśmy słuchać pieśni patriotycznych w wykonaniu Koła Emerytów w Brudzeniu Dużym „Sami Swoi”, Orkiestry Dętej w Sobowie i specjalnych programów przygotowanych przez szkoły w Siecieniu i Brudzeniu Dużym.

Kulminacyjnym momentem imprezy na scenie było widowisko „Mury runą” przygotowane przez aktorów z Teatru Dramatycznego w Płocku, z udziałem naszych emerytów. Dodatkowo w ramach imprezy było wiele atrakcji, w tym wspólne gotowanie w ramach „Biało-czerwonej kuchni”, biegi dla dzieci przygotowane przez Osadę Młynarza, wystawa „Wojsko polskie na przełomie dwóch wojen” i różne warsztaty o tematyce patriotycznej.

Następnie na scenie Andrzej Dwojnych Wójt Gminy i Tadeusz Borowicki Przewodniczący Rady Gminy z udziałem gości rozpoczęli oficjalnie X Festiwal Ginących Zawodów i  towarzyszące mu wydarzenie „100-etka Lema!” Festyn Naukowo-Literacki „Kultura pod niebem gwiazd” zorganizowany przez Fundację Mocni Mocą Nadziei.

Na scenie mogliśmy najpierw podziwiać Halinę Frąckowiak i jej przeboje z lat 70. i 80. Potem nastąpiła zmiana klimatu muzycznego: folk-rockowy zespół Słowiany z muzykami z Polski i Ukrainy, zgodnie z nazwą, przedstawił nam energetyczny foklor z tych krajów, dodając jeszcze do tego Białoruś i Bałkany.

Potem jeszcze blok disco-polo z zespołami Martess, Green i Eratox, gdzie zwłaszcza ten ostatni porwał publikę do tańca.

Jak zwykle, dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, gdzie młodzież, ale również dorośli, pod okiem specjalistów poznawali tajniki zawodu rzemieślników.

Wielu chętnych tradycyjnie było przy stoisku z sadzonkami, gdzie w zamian za baterie i nakrętki można było otrzymać krzewy. Dużo chętnych było przy Strefie Bezpieczeństwa, gdzie najbardziej oblegany był symulator dachowania. Dzieci bawiły się w swoim miasteczku rowerowym. Świetną atrakcją dla dzieci było też warsztaty naukowe z fizyki, chemii

i robotyki. Po kolorze ubrania można było rozpoznać, które z dzieci bawiły się w Festiwalu Kolorów. Widzowie mogli też oglądać pokaz samochodów i maszyn rolniczych z lat 60. i 70., który przygotowali Maciej Jabłoński i Paweł Gójski.

Imprezę zakończył 15 minutowy pokaz laserowy.

 Naszą imprezę w Brudzeniu zaszczycili swoją obecnością: Arkadiusz Iwaniak Poseł RP, Lech Dąbrowski Przewodniczący Rady Powiatu Płockiego i Szymon Hołownia lider projektu Polska 2050.

Miejmy nadzieję, że już niedługo, 29 sierpnia, będziemy mogli bawić się wspólnie na Dożynkach w Sobowie

 

Dziękujemy wszystkim partnerom i sponsorom, a zwłaszcza służbom mundurowym

i medycznym, za pomoc w przygotowaniu imprezy.

 

 

 

Organizator:

Urząd Gminy Brudzeń Duży

 

Współorganizatorzy

Fundacja Mocni Mocą Nadziei

Gminna Biblioteka Publiczna w Brudzeniu Dużym

 

Patronat medialny: Tygodnik Płocki, Katolickie Radio Diecezji Płockiej

 

Sponsorzy: Zakład Budowlano-Transportowy Włodzimierz Sulkowski, Dyrekcja Inwestycji Kutno, Konsultacje Energetyczne Kamiński i Kwaśniewski Sp. J., Lewiatan

 

« powrót