pierwszy drugi trzeci

2018 Dożynki w Sikorzu

 

Dożynki Gminy Brudzeń Duży w Sikorzu

 

Dożynki Gminne rozpoczęła uroczysta msza w kościele w Sikorzu z udziałem orkiestry z Siecienia. Po mszy nastąpił przemarsz mieszkańców z wieńcami dożynkowymi i pocztami sztandarowymi OSP na boisko szkoły.

Niezwykle wzruszającym punktem tegorocznych dożynek było wręczenie przez wojewodę mazowieckiego Zdzisława Sipierę Złotego Krzyża Zasługi naszej stulatce pani Barbarze Kolczyńskiej z Sikorza. Barbara Kolczyńska pomagała partyzantom podczas II wojny światowej, za co trafiła na gestapo, a potem do obozu w Auschwitz. Mimo okrucieństw jakie ją spotkały, nie wydała nikogo, a jej postawa może być dla nas wzorem.  

Piękny, patriotyczny obrzęd dożynkowy został przygotowany przez młodzież ze szkoły w Sikorzu. Zaprezentowano na nim sześć wieńców dożynkowych przygotowanych przez: Brudzeń Duży, Murzynowo, Myśliborzyce, Sikórz, Suchodół i Strupczewo.

 

Kulminacyjnym momentem dożynek był ceremoniał dzielenia chleba, którym z mieszkańcami dzielili się: wójt gminy - Andrzej Dwojnych, przewodniczący Rady Gminy Rafał Nowak, starostowie dożynek: Mirosława i Maciej Pilewscy, ksiądz proboszcz Jarosław Cichocki oraz goście specjalni: senator Marek Martynowski, wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera i Lech Dąbrowski przewodniczący Rady Powiatu Płockiego.

 

W programie artystycznym wystąpiła młodzież ze szkoły z Sikorza, Koło Emerytów i Rencistów z Brudzenia Dużego „Sami Swoi”, Kapela Janka z Mochowa i orkiestra z Siecienia. W bloku zespołów disco-polo wystąpili Martess i Green. Tłumy bawiły się na koncercie gwiazdy dożynek zespołu Weekend.

 

Organizatorzy Dożynek Gminnych chcą podziękować wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy, a zwłaszcza służbom mundurowym i paniom prowadzącym imprezę: Małgorzacie Purcelewskiej i Marzenie Statkiewicz.

 

Specjalne podziękowania dla wszystkich, którzy przygotowali i prezentowali wieńce dożynkowe.

 

« powrót